جزئیات خدمات

تزریق ژل

تزریق ژل

 اگر می خواهید با از بین بردن چروک صورتپوستی شاداب و جوان داشته باشید، یا با لب های حجیم  چهره خود را جذاب تر ببینید، تزریق ژل، چنانچه توسط دستان جراحی مجرب و کار آزموده عمل چانه با تزریق انجام شود می توانند راه حل مناسبی باشند.

روش انتقال چربی با لیپوساکشن برای برداشتن چربی اضافی از اندام های اهدا کننده شروع می شود که این اندام ها می تواند شکم، باسن، ران ها و سایر اندام های مانند آن باشد ، جدا کردن سلول‌های چربی :
هنگامی که به مقدار کافی چربی پوست از بافت اهدا کننده گرفته شد، چربی با سرعت بسیار زیاد در سانتریفیوژ چرخانده می شود تا به این ترتیب بتوان سلول های چربی را از ناخالصی ها و مایعات اطراف آن جدا کرد. تزریق مجدد سلول های چربی : انتقال چربی با تزریق مجدد سلول های چربی به محل مورد نظر کامل می شود. در این زمان، پزشک قبلاً محل های نیازمند تزریق چربی برای پروتز لب، پروتز گونه، چانه، سینه و باسن را مشخص کرده و سعی می کند با تزریق چربی در بدن و صورت، ظاهری جدید برای فرد ایجاد کند.

در کلینیک ارکید برای دست یابی به ظاهری که می خواهید از تزریق ژل استفاده می شود. این روش اغلب در کنار روش های دیگری مثل تزریق بوتاکس و چربی، لیزر فرکشنال co2، در یک برنامه درمانی پیوسته برای کاهش سن فرد تا 25 سال مورد استفاده قرار می گیرند.

روش تزریق ژل

تزریق ژل یا تزریق چربی جایگزین کلاژن و هیالورونیک طبیعی در پوست ما می شود و با انحام این کار جایگزین حجم از دست رفته می شود و چروک ها را برطرف می کند. بطور مثال تزریق ژل به چانه در افرادی که اندازه چانه با دیگر اجزای صورت هماهنگ نیست ، میتواند در زیبایی تاثیر بسزایی داشته باشد

پزشکان کلینیک ارکید بر جایگزینی حجم از دست رفته در عوض اضافه کردن حجم در خط خنده و اخم باور دارند.تزریق انواع مختلف ژل ، به شما ظاهری جوان و شاداب می دهد، نه این که مصنوعی و پف کرده به نظر برسیدبدن شما در عرض شش تا دوازده ماه پس از تزریق ژل ،  ژل را تجزیه می کند. بنابراین حتی اگر از نتایج راضی نبودید، و یا با عوارض تزریق ژل مواجه شدید ، دائمی نیستند. این ژل ها در تزریق ژل خط خنده را اغلب افراد به خوبی تحمل می کنند، زیرا از اسید هیالورنیک، ماده طبیعی در بدن که مسئول روان سازی پوست و مفاصل است، ساخته می شوندروش تزریق ژل لب تنها توسط یکی از پزشکان ما با استفاده از جدیدترین روش های کم تهاجمی انجام می شودهزینه  ژل لبنیز در افراد متفاوت است. افزایش سن عوارض خود را بر روی ظاهر شما می‌گذارد، بویژه بر روی پوست اطراف چشم‌ها که می‌توانند شل و چروکیده شوند، شروع به افتادن کنند، و موجب خسته نشان داده شدن چشم‌ها شده و صورت را پیرتر نشان دهند. روش‌های درمان پف زیر چشم به بازگرداندن جوانی به صورت کمک کرده و پوست زیر چشمان را صاف و باطراوت‌تر می‌نماید.

پزشکان کلینیک ارکید از تزریق ژل در موارد زیر استفاده می کنند:

§  پروتز لب

§  پروتز چانه

§  پروتز گونه

§  رفع خط اخم

§  رفع خط خنده

§  درمان جای جوش

§  درمان لاغری صورت

§  زیبایی بینی بدون جراحی

§  رفع پف زیر چشم

§  درمان چین و چروک دور چشم

§  رفع گودی و سیاهی زیر چشم

§  درمان چین و چروک پوست صورت

§  لیفت گردن

§  درمان افتادگی پوست صورت و گردن

§  از بین بردن جای زخم و بخیه

§  چاقی موضعی

 

تزریق ژل برای چه افرادی مفید است

یکی ازنشانه های اولیه پیری کاهش پیری صورت و بوجود آمدن چین و چروک است. با وجود این که تزریق ژل به لب  باعث توقف فرآیند پیری نمی شود، به تاخیر نیاز به روش های تهاجمی تر از قبیل کشیدن صورت ، کشیدن ابرو، درمان خط خنده یا روش های دیگر کمک می کنند. در واقع با تقبل هزینه تزریق ژل و چربی می‌توانید صورت خود را زیباتر و با نشاط تر کنید.

بهترین روش برای تعیین این مساله که آیا برای روش درمانی تزریق ژل مناسب هستید یا نه، این است که با جراح زیبایی ما در کلینیک ارکید مشورت کنید.

موارد استفاده

از تزریق ژل در صورت برای افزايش حجم لب، گونه،چانه، پروتز لب، از بین بردن جای جوش ، رفع خط اخم و خنده و جوان سازی دست استفاده می شود. برای خط اخم كه با بوتاكس برطرف نمي‌شود با تزریق فیلر، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست بازمي گردد و چین و چروک صورتمانند خطوط لبخندو چين‌هايی كه از كناره‌های تحتاني بيني در دو طرف شروع شده و تا گوشه‌های دهان ادامه پيدا مي‌كنند،  از بين می رود. ضمنا از تزریق ژل به صورت می توان برای رفع چین و چروک دور چشم ، گود افتادگي‌های زير چشم يا فرورفتگی های برخي قسمت‌ های پوست را بهره برد. پروتز لب یک روش درمانی هنری است که باید توسط فرد متخصص و با تجربه انجام شود. متغیر بودن قیمت پروتز لب در کلینیک‌های مختلف به همین امر بستگی دارد. پزشک باید درک مناسب از پیچیدگی‌ها، شرایط و آناتومی لب‌ها برای تزریق ژل داشته باشد. این شرایط هنری و تکنیکی می‌تواند نتایج استفاده بسیاری از افراد از تزریق ژل و تزریق‌های غیر استاندارد و مشاهده نتایج غیر طبیعی در نتیجه آن را توضیح دهد. به همین خاطر بعضی بیماران تصور می‌کنند پروتز لب همیشه منجر به ایجاد یک ظاهر غیر طبیعی و بیش از حد بزرگ برای لب‌ها می‌شود، در حالی که در واقع این شرایط هیچگاه در صورت استفاده از خدمات افراد متخصص و با تجربه در این حوزه مشاهده نمی‌گردد و حتی باعث از بین بردن خط لبخند می گردد.

 

اقدامات قبل از تزریق

به مدت دو هفته قبل از تقبل قیمت تزریق ژل در چانه ازمصرف  این داروها اجتناب کنید:

آسپیرین(هر محصولی حاوی اسید استیل سالیسیلیک)، ویتامین E ، مکمل های حاوی ginkgo ، سیر، و جنسینگ.

به مدت دو روز از مصرف بروفن (ادویل) و الکل خودداری کنید.

مراقبت های پس از تزریق

بعد از عمل تزريق جوان سازی پوست صورت ، بيمار بايد نمک كمتری بخورد چون با خوردن نمک، احتمال ورم بسيار بالا مي‌رود، اگر تزریق ژل به صورت است سرش را پايين نگيرد و چند روز اول از كمپرس سرد استفاده كند و بعد از كمپرس گرم.

برای تزريق ژل خط خنده ، محدوديتي وجود ندارد و شما مي‌توانيد به راحتي هر سال اين تزريق را انجام دهيد.

_قرمزی و تورم در ناحیه درمان تزریق ژل شایع است و در طی چند روز از بین می رود.

_نواحی تزریق ژل به صورت را ماساژ ندهید.

_از گرم کردن محل تزریق برای برطرف کردن خط خنده تا از بین رفتن کامل تورم یا کبودی خوداری کنید. دوش گرفتن یا شستشوی معمولی اشکالی ندارد.

_از فعالیت هایی که باعث سرخ شدن صورت می شوند مثل مصرف الکل، ورژش یا برنزه کردن  برای بهره بری از مزایای تزریق ژل در روز درمان خود داری کنید.

_برای کاهش تورم یا کبودی تا چند روز هر چند ساعت به مدت 15 دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید.کبودی ایجاد شده در اثر تزریق ژل خط خنده  معمولا" در عرض 7-10 روز از بین می رود.

_در صورت نیاز می توانید 2-4 هفته بعد از درمان رفع خط خنده برای روتوش مراجعه نمایید

مزایا

ژل به شکل مطمئنی چروک صورت عمیقی که روش های دیگر قادر به درمان آن ها نیستند را درمان می کند

زیست تجدید پذیر است و به ندرت باعث بوجود آمدن واکنش می شود

عوارض

تجربه نشان داده است واكنش بدن به ژل بسيار كم است به‌خصوص اگر از ژل‌های استاندارد استفاده شود تنها عوارض تزریق ژل این است که ممكن است بعد از تزريق دچار كبودی و كمي تورم بشود كه معمولا عوارض تزریق ژل صورت در چند روز برطرف مي‌شود و مي‌توان گفت ممكن است در بعضي افراد اين اتفاق اصلا رخ ندهد.   به طور معمول عوارض تزریق ژل در صورت یا بدن شامل کبودی، ورم، قرمز شدن، حساسیت و خون ریزی اندک از محل های انجام تزریق باشد که این عوارض تزریق ژل در اکثر موارد بلافاصله یا در طول ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از تزریق از بین می روند. اما در موارد نادر امکان مشاهده واکنش آلرژیک به تزریق ژل گونه نیز وجود دارد . از دیگر معایب تزریق ژل می توان به موارد زیر اشاره کرد

§  تزریق ژل عملی موقتی بوده و حداقل هر ۶ ماه یک بار نیاز به بازسازی دارد.

§  بدن برخی از افراد نسبت به تزریق ژل پاسخ منفی ایجاد می‌کند.

§  هزینه تزریق ژل در طول زمان افزایش پیدا می‌کند.

هزینه 
 

قیمت تزریق ژل به نوع محصول ژل مورد استفاده و میزان یا تعداد سرنگ های مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب بستگی دارد. بنابراین هزینه و قیمت تزریق ژل برای هر فرد متفاوت خواهد بود.

نتایج

به طور کلی، نتایج تزریق ژل به صورت برای رفع چروک صورت موقتی هستند. عموما بین چند ماه تا حدود یک سال طول می کشند. میزان ماندگاری به نوع ژل مورد استفاده بستگی دارد. برای نتایج بهینه، جلسات درمانی بیشتر توصیه می شود. روش تزریق ژل شامل مجموعه ای از تزریقات کوچک در زیر سطح پوست در سطوح زیرپوستی- پوستی می شود. میزان مورد استفاده به عمق و اندازه نقص یا چروک پوستی بستگی دارد.با تحول روش های تزریق ژل زیر چشم ، می توان از این روش ها برای درمان مشکلات درمانی و دندانی استفاده کرد.

 

یادداشت های کاربران

نتیجه ای یافت نشد!

اگر سوال ، پیشنهاد ، انتقاد یا نظر خاصی درباره این مطلب دارید با ما و دیگران کاربران در میان بگذارید

بهتر است قبل از ارسال سوال خود در رابطه با این مطلب به بخش سوالات متداول سایت مراجعه کنید و در صورتی که جواب سوال خود را پیدا نکردید ، سوال خود را برای ما ارسال کنید